Lukáš Vlček: Konsolidační balíček je důležitým krokem k záchraně rozpočtu

Ministři za hnutí STAN ve středu 28. června na vládě podpořili přijetí konsolidačního balíčku v takové podobě, v jaké byl představen 11. 5. na tiskové konferenci vlády. Na půdě Poslanecké sněmovny jsou Starostové a nezávislí připraveni na další věcnou debatu o technických úpravách.

Intenzivně vnímáme například návrhy Sdružení místních samospráv a Svazu měst a obcí, aby výnos daně z nemovitosti ze 100 % zůstal v městských a obecních rozpočtech. Tomuto návrhu se nebráníme, jedním dechem ale dodáváme, že je pro nás zásadní dodržení celkové výše konsolidace, tedy bezmála 150 miliard korun, o které ve shodě s ekonomy usilujeme od začátku přípravy konsolidačního balíčku.

STAN od začátku debaty říká, že ambiciózní konsolidační balíček je pouze prvním krokem, na který musí navazovat další reformní opatření, jejichž cílem bude mimo jiné snížení provozních výdajů státu. 

Jako dlouhodobý systémový problém chápeme také strukturu státního rozpočtu. Je nutné činit takové kroky, které povedou ke zvýšení poměru investičních a ekonomicky prorůstových opatření oproti snížení provozních výdajů státu. 

S našimi partnery, především ministerstvem financí, jako STAN aktivně diskutujeme a dodáváme náměty jak k letošnímu rozpočtu, tak při přípravách rozpočtu na rok 2024.

zdroj: https://www.starostove-nezavisli.cz/info-a-media/komentare/lukas-vlcek-konsolidacni-balicek-je-dulezitym-krokem-k-zachrane-rozpoctu

Zůstaňme spolu ve spojení! Přidejte si mě na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *