Dřevo jako stavební materiál budoucnosti

Dřevo je přírodní materiál, který může pozitivně ovlivňovat naše zdraví a pohodu. Stavění ze dřeva je navíc ekologickou alternativou k tradičním stavebním materiálům, protože je k jeho výrobě zapotřebí méně energie a produkuje se méně emisí skleníkových plynů.

V České republice je však zatím legislativně omezena výstavba dřevěných budov vyšších než čtyři podlaží. I proto se vytvořila odborná Platforma pro udržitelné stavebnictví ze dřeva. Jejím cílem je změnit stávající českou legislativu, a umožnit tak výstavbu vyšších budov z tohoto materiálu.

„Velmi vítáme aktivity poslanců Parlamentu ČR v čele s Lukášem Vlčkem, z jejichž iniciativy se již v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR uskutečnilo několik odborných konferencí k této problematice a jichž jsme měli možnost se zúčastnit. Na tyto aktivity chceme nyní navázat z expertní pozice realizačních společností a institucí financujících tento druh ekologické výstavby,“ chválí práci poslance za Vysočinu Lukáše Vlčka odborníci z oboru. 👉 https://www.pasivnidomy.cz/mohou-mit-domy-ze-dreva-vice-nez-ctyri-patra-i-v-cesku/t5107?s=1

Jedna taková konference se ve Sněmovně konala pod záštitou Lukáše Vlčka na začátku května. Pozvání na ni přijala i finská delegace vedená náměstkyní ministra zahraničních věcí Ninou Vaskunlahti.

Zůstaňme spolu ve spojení! Přidejte si mě na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *