Žďárské firmy navštívil ministr Dvořák. Volaly po přijetí eura

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák v pátek 9. února navštívil Žďár nad Sázavou. Navštívil místní inovativní firmy, diskutoval se studenty gymnázia a nechyběla ani zastávka u nejvýznamnější památky Žďáru – poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

„Jsem rád, že si pan ministr našel čas a po pár týdnech nás znovu na Vysočině navštívil. Bez kontaktu s regionem se podle nás politika dělat nedá. Lidé spolu musí mluvit a znát realitu,“ uvedl poslanec Lukáš Vlček, který ministra doprovázel.

Na debatu na Gymnázium Žďár nad Sázavou přijal od studentů pozvání kromě ministra Dvořáka a poslance Vlčka také žďárský starosta Martin Mrkos. Studenti se ptali na jejich vzdělání, náplň práce nebo třeba konflikt na Ukrajině. Samozřejmě nechyběly ani aktuální dění kolem přijetí eura. „Besedy se studenty mám nejraději. Ptají se na to, co je skutečně zajímá, což mě opravdu baví a naplňuje,“ svěřil se Martin Dvořák. „Na sítích jsem potom četl, že jsme přijeli do škol studentům vymývat hlavy a dělat propagandu. To ale není pravda, studenti nesou hloupí, pokládali nám velmi kritické dotazy, a tak je to správně,“ okomentoval Lukáš Vlček.

Euro bylo hlavním tématem i ve společnostech ICE Industrial Services a Kolibrik.net. Jelikož obě exportují do zahraničí, přechod na společnou měnu by jim pomohl nejen po finanční stránce, ale zvýšil by i jejich konkurenceschopnost. „Osobně nechápu odpor k euru, mnohé argumenty proti, které zaznívají, jsou naprosto nelogické a iracionální. Naším úkolem je nyní tuto debatu otevírat,“ podotkl Vlček.

Jak při setkání dále zaznělo, společnost Kolibrik.net, která vyvíjí laboratorní měřící přístroje i průmyslová řešení pro vědu, výzkum a aplikace, zaměřuje se na vodík a pomáhá dalším firmám, jež chtějí budovat čistou energetiku, kromě odmítavého postoje k přijetí eura trápí i zvyšující se evropské regulace. „Souhlasím, že regulace jsou brzdou a jiné země nám utíkají. I v tomto směru se budu snažit dělat vše proto, aby se to změnilo,“ slíbil ministr.

V ICE Industrial Services, jež vyvíjí, konstruuje, programuje a instaluje automatizované stroje a linky pro nejvýznamnější společnosti po celém světě, kromě těchto strojů představili také revoluční 3D tisk z betonu. Vyrábí z něj nyní například bunkry pro Ukrajinu, zvládají ale například také kaple, zastávky nebo domy.

zdroj: https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/vysocina/zarske-firmy-navstivil-ministr-dvorak-volaly-po-prijeti-eura

Zůstaňme spolu ve spojení! Přidejte si mě na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *