Nejlepším starostou na Vysočině se stal Martin Mrkos

Nejlepším starostou na Vysočině ve volebním období 2018 – 2022 je Martin Mrkos ze Žďáru nad Sázavou. „Překvapilo mě to, potěšilo a zároveň je to pro mě velký závazek do dalších let. Snad je to i takové potvrzení toho, že má moje práce nějaké směřování a smysl,“ komentuje oceněný první muž žďárské radnice.

Neusíná ale na vavřínech. „Je to určitě pobídka nepolevit a ještě přidat, aby Žďár patřil k nejlepším adresám v republice z hlediska kvality života,“ svěřuje se Martin Mrkos.

Pomyslný štafetový kolík převzal od bývalého starosty Pacova Lukáše Vlčka – nejlepšího starosty za volební období 2014 – 2018. „Mám z toho radost, protože Martin je velmi chytrý a talentovaný člověk, který si toto ocenění rozhodně zaslouží. Stačí se podívat na Žďár, jak se pod jeho vedením proměnil, a to jak ve způsobu řízení, tak ve spolupráci s okolními obcemi, což je nesmírně důležité,“ oceňuje Lukáš Vlček.

„Rozhodně za tím oceněním stojí i práce a podpora kolegů z rady města, protože tam si to lidsky i pracovně zkrátka sedlo a funguje to. Musím zmínit i velice energickou a zodpovědnou práci lidí z úřadu, kterým tímto děkuji, protože vím, že na ně tlačím a není to se mnou někdy jednoduché. Dokáží ale všechny nové výzvy přijímat a toho si velmi cením,“ vyzdvihuje Martin Mrkos.

Jednou z největších společných výzev byla třeba nově vytvořená průmyslová zóna pro hi-tech výrobu a provázaností s dalšími projekty ve městě. „Na tento projekt jsem hrdý asi nejvíce, protože vznikl v obrovském časovém presu a nebylo to vůbec jednoduché,“ vzpomíná nově zvolený nejlepší starosta.

„Dále jsme vytvořili například manuál dobré praxe reklamy a označování provozoven propojený s dotačním programem jako účinný nástroj boje s reklamním smogem, několik modrozelených opatření, výstavbu nových dětských hřišť, zrevitalizovali objekt bývalé vodárny jako centrum volnočasových aktivit a neformálního vzdělávání či vybudovali novou cyklostezku na Stržanov,“ jmenuje namátkou další projekty.

A co ho na starostování baví nejvíce? „Rozmanitost, pestrost, dynamika a kontakt s lidmi. Každý den je jiný. Rozličné projekty, inspirativní setkání, jednání od bezdomovce až po ministry. Bezprostřední zpětná vazba a možnost vidět okamžité výsledky týmové práce,“ odpovídá Martin Mrkos, který se o přízeň voličů bude ucházet i na další volební období.

Vyšlo na https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/vysocina/aktuality/nejlepsim-starostou-na-vysocine-se-stal-martin-mrkos

Zůstaňme spolu ve spojení! Přidejte si mě na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *