Tretry vyměnil za brusle. Do hokeje jsem se zamiloval, říká Lukáš Vlček

Všichni ho znají jako dlouholetého starostu Pacova, náměstka hejtmana Kraje Vysočina nebo jednoduše „jen“ jako politika, který dělá maximum pro zlepšení životního prostředí. Jaký je ale Lukáš Vlček v soukromí?

Především velký milovník sportu. „Věnuji se mu od první třídy.  Byl jsem hyperaktivní dítě a bylo prý nutné zkrotit moji energii,“ vzpomíná s úsměvem.

Maminka ho proto přihlásila na atletiku. „Běhal jsem hlavně střední tratě. Náš trenér nás ale vedl k všestrannosti, dělali jsme tedy i víceboje. A na závodech jsem pak také skákal do výšky, o tyči a házel diskem,“ vyjmenovává Lukáš Vlček.

Dotáhl to dokonce až na mistrovství republiky a má doma i řadu krajských titulů a medailí. Časem však tretry nahradil za brusle. „Moje atletická výkonnost šla dolů, protože už nebyl čas na každodenní trénink. Nicméně kamarádi mě jednou vzali s sebou na zimák a já se zamiloval do hokeje,“ pokračuje devětatřicetiletý tatínek dvou synů.

U něj zůstal dodnes. Kromě rekreačních zápasů pomáhá v klubu HC Pelhřimov s organizací zápasů a trénuje malé hokejisty. „Věnuji se první a druhé třídě. Navíc tady mám staršího syna, a i když se na ledě ‚neznáme‘, jsem rád, že můžeme být spolu,“ svěřuje se Lukáš Vlček.

Kromě toho si občas zajde zaběhat, zaplavat, zacvičit do fitka a v zimě se prohání po sjezdovkách. „Dělám to hlavně pro zdraví a jako svoji hlavní psychickou hygienu. Důležité je pro mě i to, že u sportu mám značnou část kamarádů,“ dodává rodák z Pacova.

Vyšlo na https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/vysocina/aktuality/tretry-vymenil-za-brusle-do-hokeje-jsem-se-zamiloval-rika-lukas-vlcek

Zůstaňme spolu ve spojení! Přidejte si mě na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *